Plan your viewing week with BBC ALBA
17.00 Prògraman Chloinne – Children’s programming
19.00 Na Drobhairean – Scottish History (rpt)
19.25 Speaking our Language (rpt)
19.55 Earrann Eachdraidh – History shorts (rpt)
20.00 An Là – News
20.30 ÙR/NEW: Cearcall – Look back through 80’s programme, Cearcall – Ep6
21.00 Mnathan-glùine – Spàirn gu Slàinte - Midwives (rpt)
22.00 Rapal TBH (rpt)
22.30 ÙR/NEW: Custer’s Last Stand, Ep1
23.30 Ceòl aig a’ Chaisteal (rpt)
23.55 Fraochy Bay (rpt)
DIHAOINE 28 GIBLEAN / FRIDAY 28 APRIL
17.00 Prògraman Chloinne – Children’s Programming
18.30 Machair (rpt)
19.00 An Là – News
19.25 Rugbaidh Beò – Pro 12 Live Rugby Edinburgh v Dragons
Advertisement
Hide AdAdvertisement
Hide Ad21.30 Gach Creutair Beò – Vets in Scotland – S4, Ep10 (rpt)
22.00 Seirm – Music from Celtic Connections (rpt)
23.00 Seòid a’ Chidsin – The Kitchen Coves – S1 Ep6 (rpt)
23.30 Rapal TBH (rpt)
DISATHAIRNE 29 GIBLEAN / SATURDAY 29 APRIL
16.00 Prògraman Chloinne – Children’s Programming
17.05 Scottish Championship – Dundee Utd. V Dumbarton
19.20 Pìobairean Bhòirnis (rpt)
19.25 Fraochy Bay (rpt)
19.30 Machair (rpt)
19.55 Ceòl aig a’ Chaisteal (rpt)
20.20 Binneas – Na Trads (rpt)
20.30 Sàr-sgeòil – Kidnapped (rpt)
21.00 Seirm – music from Celtic Connections (rpt)
22.00 Scottish Premiership Highlights – Motherwell v Dundee
23.00 Cridhe na Cùise – Capercaillie @ 30 (rpt)
24.00 Gun Sgot? – Pub quiz (rpt)
DIDÒMHNAICH 30 GIBLEAN / SUNDAY 30 APRIL
16.00 Prògraman Chloinne – Children’s Programming
18.30 Seachd Là – News Review
19.30 Alleluia! – Spiritual music and verse (rpt)
20.00 Chì mi ’n Tìr – From Harris with Love (rpt)
20.30 Cearcall – Look back through 80’s programme, Cearcall – Ep6 (rpt)
21.00 Farpaisean Chon-chaorach (rpt)
22.00 Scottish Premiership Highlights – Aberdeen v St. Johnstone
22.55 Custer’s Last Stand – Ep1 (rpt)
DILUAIN 01 CÈITEAN / MONDAY 01 MAY
17.00 Prògraman Chloinne – Children’s programming
19.00 An Gearradh Chruaidh – The Castle Grounds (rpt)
19.30 Speaking our Language (rpt)
19.55 Earrann Eachdraidh (rpt)
20.00 An Là – News
20.15 Sgeul Seòlaidh –British Navy stories
Advertisement
Hide AdAdvertisement
Hide Ad20.30 ÙR/NEW: Gach Creutair Beò – Vets in Scotland – S4, Ep11
21.00 Trusadh – Èist ris a’ Chlann – Children’s Panel (rpt)
22.00 Taghadh Bho Na Trads (rpt)
22.30 A’ Ghàidhealtachd – Scotland’s wild heart – The Highlands (rpt)
23.30 Seòid a’ Chidsin – The Kitchen Coves – S1 Ep6 (rpt)
DIMÀIRT 02 CÈITEAN / TUESDAY 03 MAY
17.00 Prògraman Chloinne – Children’s programming
19.00 Na Drobhairean – Scottish History (rpt)
19.30 Speaking our Language (rpt)
19.55 Earrann Eachdraidh – History Shorts (rpt)
20.00 An Là – News
20.30 Sàr-sgeòil – The Silver Darlings (rpt)
21.00 Farpaisean chon-chaorach (rpt)
Advertisement
Hide AdAdvertisement
Hide Ad22.00 Trusadh – Èist ris a’ Chlann – Children’s Panel (rpt)
23.00 Na Caibidealan Dearga (rpt)
23.25 Alleluia! – Spiritual music and verse (rpt)
DICIADAIN 03 CÈITEAN / WEDNESDAY 04 MAY
17.00 Prògraman Chloinne – Children’s programming
19.00 An Gearradh Chruaidh – The Castle Grounds (rpt)
19.30 Speaking our Language (rpt)
19.55 Earrann Eachdraidh (rpt)
20.00 An Là – News
20.30 ÙR/NEW: Fuine – Cooking to impress, Ep1
21.00 A’ Ghàidhealtachd – Scotland’s wild heart – The Highlands (rpt)
22.00 Fonn Fonn Fonn – Music quiz panel show (rpt)
22.30 Taghadh bho Na Trads (rpt)
23.00 Mnathan-glùine – Spàirn gu Slàinte – Midwives (rpt)
DIARDAOIN 04 CÈITEAN / THURSDAY 04 MAY
17.00 Prògraman Chloinne – Children’s programming
19.00 Na Drobhairean – Scottish History (rpt)
19.25 Speaking our Language (rpt)
19.55 Earrann Eachdraidh – history shorts (rpt)
20.00 An Là – News
20.30 ÙR/NEW: Cearcall – Look back through 80’s programme, Cearcall – Ep7
Advertisement
Hide AdAdvertisement
Hide Ad21.00 Le Sunnd a’ Seòladh – The sailor’s world in the 1950s
21.45 Binneas – Na Trads (rpt)
22.00 Rapal TBH (rpt)
22.30 ÙR/NEW: Custer’s Last Stand, Ep2
23.30 Ceòl aig a’ Chaisteal (rpt)
23.50 Fraochy Bay (rpt)